Haber

Mart ayından bu yana 47 TOKİ ihalesi iptal edildi: Nedeni seçimler

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından düzenlenen ihalelerde Mart ayından bu yana 47 iptal gerçekleşti. İptallerle ilgili olarak müteahhitler, TOKİ’nin maliyetleri düşük tutmasını, işlerin kısa sürede bitirilmesi talebini, maliyetlerin değişkenliğini, siyasi süreçteki değişikliği gerekçe gösterdi.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre‘Aksaray İli Merkez İlçe Hamidiye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi 270 Adet Konut, 178 Adet Dükkan ve 126 Adet İşyeri İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi’, ‘Konya İli Sarayönü İlçesi Yukarı Mahalle 4 Etap 127 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi’, ‘Erzincan İli Çayırlı Mahallesi Atatürk Mahallesi 158 Konut ve 1 Ticaret Merkezi (3 Dükkan) İnşaatı ile TOKİ’nin iptal ettiği ihaleler arasında Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi yer aldı.

‘Kahramanmaraş İli Onikişubat İlçesi Fatih Mahallesi 697 Konut, 1 Adet Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İkmal İşi’, ‘Denizli İli Pamukkale İlçesi Kocadere Mahallesi 439 Konut ve 1 Adet Cami İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi’ de iptal edildi.

İptal edilen ihaleler arasında zemin etüt projeleri de yer aldı. Bu kapsamda ‘İç Anadolu ve Akdeniz Bölgelerinde Yapılacak Toplu Konut Projeleri Temel 7. Paket Zemin Etüdü Raporu Hazırlanması Hizmet Alımı’, ‘Yapılacak Toplu Konut Projeleri için İmar Planına Dayalı Jeolojik Jeoteknik Jeofizik Etüt Hazırlanması’, Türkiye’de 5. Paket Hizmet Alım İşi’ ile ‘Kayseri İli Sarıoğlan İlçesi Güzelyalı Mahallesi 194 Adet Konut, 2 Dükkan Ticaret Merkezi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi’ de iptal edilen projeler arasında yer alıyor. (HABER MERKEZİ)

silopiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu