Haber

Rusya’dan ABD’ye tahıl anlaşması yanıtı: Rusya ile ilgili bölümün uygulanmasını istiyoruz

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, Moskova’paket anlaşmanın anlaşmaya dönmesi. Rusya ileİlgili kısmın hayata geçirilmesini istediğini belirtti.

Zaharova, “ABD Dışişleri Bakanlığı’ndakiler için bir kez daha tekrar edelim: ‘Karadeniz Girişimi’ paket anlaşmasının ikinci bölümünün uygulanmasını istiyoruz. Kâğıtlara kaydedilen ve BM Genel Sekreteri’nin onayladığı her şey yerine getirilmeli.”söz konusu.

Zakharova, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan bilgilerin yetersiz görülmesi halinde ABD Moskova BüyükelçiliğiEk açıklama için Türkiye’den bir temsilcinin bakanlığa başvurabileceğinin altını çizdi.

Batı’nın tahıl anlaşmasında Rusya ile olan yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle Moskova, süresi 18 Temmuz’da biten anlaşmayı bir kez daha uzatmama kararı aldığını açıkladı.

Rusya’nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilci Yardımcısı Dmitry Polyansky, batının 7 şartıAksi takdirde Moskova’nın tahıl anlaşmasına geri döneceğini söyledi.

Kremlin ve Rusya Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, anlaşmaya dönebilmek için Rusya ile ilgili kısmın yerine getirilmesi gerektiğini defalarca dile getirdiler.

mengenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu