Haber

Yukarıköy’de Son Rötuşlar Yapıldı

Narlıdere Belediyesi, bölgenin ilk yerleşim yeri olan Yukarıköy’de yürüttüğü onarım çalışmalarında son rötuşları yapıyor. Parke kilit ve parke taşlarının döşendiği ve yeni meydan oluşturulan tarihi alanda peyzaj çalışmaları devam ediyor. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Yukarıköy’deki çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını belirterek, “Yerelin gücüne inanıyoruz ve yerel halkın kültürel mirasını onlar için yeniden ekonomik değere dönüştürmek istiyoruz. Yerel halkımızla birlikte Yukarıköy’ü marka bir turizm destinasyonu haline getiriyoruz.”

Narlıdere’nin tarihini yansıtan Yukarıköy Mahallesi’nde yürütülen Yukarıköy Caddesi Rehabilitasyon ve Kentsel Tasarım Uygulama Projesinde şimdi son rötuşlar yapılıyor. Narlıdere Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarla tarihi alan yepyeni bir görünüme kavuşurken, Yukarıköy’e değer katacak meydan ve yaya yolu da tamamlanıyor. İlçenin ilk yerleşim yeri olan Yukarıköy’de belediye grupları tarafından kilit parke ve parke taşları döşenirken, proje kapsamında yürütülen çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Bölgede bugüne kadar begonvil, papatya, limon selvi ve sarmaşık gibi 1200’den fazla süs bitkisi dikilerek, tarihi bölgeye estetik bir görünüm kazandırıldı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, yöre halkını ön planda tutarak ve bölge kalitesini koruyarak Yukarıköy’ü bir turizm destinasyonu haline getireceklerini söyledi.

YEREL KALKINMA

İzmir Valiliği’nin katkılarıyla başlatılan Yukarıköy Caddesi Rehabilitasyonu ve Kentsel Tasarım Uygulama Projesinde artık son düzenlemelerin yapıldığını belirten Başkan Engin, “Yukarıköy sosyal yapısını koruyan, Narlıdere’mizin gelenek ve görenekleri hala yaşıyor. Bu nedenle hem ilçemiz hem de İzmir için büyük önem taşıyor. Tarih kokan Yukarıköy’ü çok titiz bir çalışma ile geleceğe taşıyoruz. Yerelin gücüne inanıyoruz ve yerel halkın kültürel mirasını onlar için yeniden ekonomik bir fiyata dönüştürmek istiyoruz. Sürdürülebilir bir yaklaşımla bölgenin kalitesini koruyor, yerel halkın refahını düşünüyoruz. Yerel halkımızla birlikte Yukarıköy’ü marka bir turizm destinasyonu haline getiriyoruz.”

Başkan Engin, Yukarıköy’de yürütülen çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını, çalışmalarda yöre halkının istek ve taleplerine öncelik verildiğini söyledi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-koycegiz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu